Mətbuat şərhi 12 dekabr 2022
Səfir Küveyt Dövlətinin informasiya və mədəniyyət naziri, gənclər məsələləri üzrə dövlət naziri ilə nəzakət görüşü keçirib
11 dekabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının səfiri cənab Emil Kərimov dost Küveyt Dövlətinin informasiya və mədəniyyət naziri, gənclər məsələləri üzrə dövlət naziri cənab Əbdülrəhman Badah Əl-Muteyri ilə nəzakət görüşü keçirmişdir.
Görüşdə iki ölkə arasında mədəniyyət, kütləvi informasiya vasitələri və gənclər sahələrində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunmuş, bu sahələrdə əlaqələrin inkişaf etdirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanmışdır.

Press release 12 December 2022
The Ambassador held a courtesy meeting with the Minister of Information and Culture, Minister of State for Youth Affairs of the State of Kuwait
On December 11, 2022, the Ambassador of the Republic of Azerbaijan, H.E Mr. Emil Karimov held a courtesy meeting with H.E Mr. Abdulrahman Badah Al-Mutairi, the Minister of Information and Culture, Minister of State for Youth Affairs of the friendly State of Kuwait.
During the meeting, the cooperation between the two countries in the fields of culture, mass media and youth was discussed, and the importance of developing relations in these fields emphasized.