“IV İslam Həmrəyliyi Oyunları 2017”
-    Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2703 saylı, 02.03.2017-ci il tarixli IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının təşkili və keçirilməsi ilə əlaqədar bəzi tədbirlər haqqında haqqında Sərəncamına əsasən, müvafiq qaydada akkreditasiyadan keçmiş əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2017-ci il aprelin 1-dən iyulun 1-dək pasport və ya digər sərhədkeçmə sənədləri və akkreditasiya kartı əsasında viza almadan Azərbaycan Respublikasına gələ və Azərbaycan Respublikasından gedə bilərlər.
-    IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının ərazisində əmək fəaliyyətinə cəlb edilən və müvafiq qaydada akkreditasiyadan keçmiş əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün iş icazəsinin alınması tələb olunmur.

IV Islamic Solidarity Games
- According to the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No. 2703, dated 02.03.2017 on several actions in regards with the organization and conduct of the IV Islamic Solidarity Games, the appropriately accredited foreigners and stateless persons may go to and from the Republic of Azerbaijan without a visa based on a passport or other travel documents and the accreditation card from April 1 until July 1, 2017.
- During the organization and conduct of the IV Islamic Solidarity Games the working permit is not required for the appropriately accredited foreigners and stateless persons involved to the labor activities in the territory of the Republic of Azerbaijan.