“2017 FORMULA 1 Azərbaycan Qran Pri yarışı”
-    Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2702 saylı, 02.03.2017-ci il tarixli 2017 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi haqqında Sərəncamına əsasən, 2017-ci ilin mayın 15-dən iyulun 15-dək vizalar Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Konsulluq İdarəsinin Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında yerləşən struktur bölmələri tərəfindən rəsmiləşdiriləcəkdir. Viza rəsmiləşdirilməsi üçün əsas hesab edilən sənədlərdən biri:
1. Formula 1 yarışlarının beynəlxalq təşkilatçıları olan “Formula One Management Limited” şirkətinin və Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən kart və ya digər sənəd.
2. Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətində akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən kart.
-   Eyni zamanda 2017 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışı ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına səfər edən əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin (yalnız AR Prezidentinin 2016-cı il 1 iyun tarixli 923 nömrəli “ASAN Viza” sisteminin yaradılması haqqında” Fərmanına əsasən təsdiq edilmiş ölkələrin siyahısı üzrə - 81 ölkə) “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə elektron viza almaq imkanı olacaqdır.

2017 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan
In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, No. 2702 dated 02.03.2017, on simplifying visa issuance prosedures for foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan related to the organization and conduct of 2017 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan, visas will be issued at the structural units of Consular Departments of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan located at the international airports of the Republic of Azerbaijan between May 15-July 15, 2017. Basic documents for visa issuance are as follows:
1. The card or another document approving accreditation in accordance with relevant rules of “Formula One Management Limited”Company and International Automobile Federation, the international organizers of Formula 1 races;
2. The card approving accreditation at the Baku City Circuit Operations Company.
Meanwhile, foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan for 2017 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan (Only 81 countries - on the list of approved countries according to the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No.923, dated June 01, 2016 on establishing “ASAN Visa” system) will be able to get electronic visa through “ASAN Visa” system.